بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی ، تجدید بنا همگی اصطلاحاتی هستند که جهت فرآیند بهبودسازی شکستگی ها و آسیب های ساختمان های قدیمی یا به طور کلی، دوباره سازی بنا با توجه به حفظ اصالت استفاده می شوند. در اینجا بازسازی ها همگی به دو بخش تجاری و مسکونی تقسیم می شوند. به طور کلی کلمه بازسازی را می توان به ساخت چیزی جدید، برگرداندن چیزی به حالت اول یا به طور مثال زنده کردن آن نسبت داد.

فرآیند بازسازی و نوسازی  معمولا به چند مرحله تقسیم می شود. که شامل:

– نقشه

– مهندسی

– تعمیر سازه

– دوباره سازی بنا

– پایان کارمی شود.

بسیاری از مردم برای ساخت ظاهری جدید برای خانه شان به دنبال بازسازی بنا می روند همچنین ایجاد فضای بیشتر مانند اتاق های نو از دیگر دلایل آن می باشد.

فرآیند بازسازی بنا و خدماتی که قرار است اراِئه شود از قبل شروع کار مشخص شده و پس از بستن قرارداد. پایان کار تقریبا قابل پیش بینی می باشد. ناگفته نماند که یک باسازی قوی نیاز به تیم طراحی قوی و همچنین تیم فنی فعالی هم دارد. آویستات مفتخر است که با در اختیار گذاشتن تجربه ای منحصر به فرد در بازسازی و نوسازی  بنا برای شما عزیزان نتیجه ای حرفه ای را فراهم آورد.انعطاف پذیری شرکت سازنده در مسئولیت پذیری و رسیدگی به حوادث غیر منتظره نیز اصلی مهم در پاسخ دهی به نیازهای فرآیند بازسازی می باشد.

اشتباهات رایج برای بازسازی خانه

در بین موارد مهمی که برای مدرن سازی و بازسازی خانه بیان شد، نکات دیگری وجود دارد که جزء ممنوعیت‌ها محسوب می‌شوند و ترجیحا بهتر است آنها را در این فرایند انجام نداد. در ادامه آنها را به طور کامل بیان خواهیم کرد.

1. بازسازی بی‌دلیل

در برخی از موارد، برخی از خانه‌ها نیازی به بازسازی و نوسازی ندارند و هدف برای آنها تنها تغییر در دکوراسیون است. اگر ضرورتی برای این موضوع احساس نمی‌شود بهتر است با تغییرات جزئی مانند تغییر لوازم و اکسسوری‌ها به هدف خود برسید.

2. برآورد نکردن هزینه‌ها

یکی از نکات مهم برای شروع به بازسازی و نوسازی خانه، برآورد کردن هزینه‌هایی است که قرار است تا پایان نتیجه کار در نظر گرفته شود. بهتر است در ابتدا کافی بودن بودجه برای به پایان رساندن پروژه را در نظر گرفت.

3. مشورت نگرفتن

در برخی از موارد، ممکن است برخی از افراد بدون مشورت با متخصصین دست به بازسازی  و نوسازی خانه زده و در بین کار متوجه بسیاری از نقص‌های مختلف شوند. برای پیشگیری از این موضوع که سبب طولانی شدن زمان بازسازی و نوسازی نیز می‌شود، حتما از متخصصین در این زمینه مشورت دریافت کنید.

4. مُدگرایی

برای بازسازی و نوسازی منزل بهتر است هدف اصلی بهینه شدن ساختمان بر اساس استانداردهای به روز باشد. اگر فقط هدف مدگرایی باشد، ممکن است ظرف مدت کوتاهی، ظاهر خانه بازسازی شده، کاملا زننده و باز هم قدیمی به نظر برسد. از این رو سعی کنید در انتخاب نهایت دقت را داشته باشید.

5. در نظر نگرفتن ایمنی و استفاده از متریال ضعیف

یکی از آسیب‌های جدی که در منازل ممکن است بعد از بازسازی و نوسازی  دیده شود، عدم ایمنی و بکارگیری متریال ضعیف است. برخی از افراد برای اینکه در هزینه‌ها صرفه جویی شود رو به بکارگیری متریال ضعیف و کاهش ایمنی یا حتی زیر کار ضعیف می‌آورند. توصیه می‌کنیم به جای اینکار از بخش‌های مختلف شروع کنید و ابتدا یک بخش را به طور کامل و با بهترین کیفیت به پایان برسانید و بعد سراغ قسمت بعدی بروید تا با این کار بتوانید طبق هزینه پیش بروید.

6. سلیقه شخصی

یکی از مواردی که باید برای بازسازی و نوسازی  توجه کرد این است که اعمال سلیقه شخصی تا حدی پسندیده است اما باید این نکته را در نظر داشت که این سلیقه شخصی ممکن است با سلیقه عموم در تداخل باشد و هنگام فروش ملک مشکل ایجاد کند. سعی کنید سلیقه شخصی را روی ساختار اصلی خانه کمتر اعمال کنید.

7. انتظار تغییرات کلی

بازسازی و نوسازی خانه تاحدودی تغییر ایجاد می‌کند اما نباید انتظار داشته باشید که بعد از بازسازی تمام اکسسوری‌های قبلی طور دیگری به نظر برسند و یا منظره‌ای که از پنجره به چشم می‌خورد تغییر کند. باید این نکته را در نظر داشته باشد که پس از بازسازی چه انتظاراتی برآورده خواهد شد.

 

 

برای بازسازی و نوسازی ساختمان ، آپارتمان و ویلای خود میتوانید با تیم متخصص شرکت مهندسین مشاور تدبیر هنر آویستات تماس بگیرید.

 

بازسازی و نوسازی

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *