برکه میشیگان

مهندسین مشاوره فضای سبز هاوس دسیا چیا در ناحیه لینا آو

با مدیریت آدران دزای و کاترین چیا

پروژه 4800 متر مربع

سال 2016

جایگیری روی یک گره ای از چوب که با نگرشی از روی برکه میشیگان ارز اندام میکند.این ساختمان با همکاری مهندس فضای سبز مشاوره(ARQ) از شهر تراورس طراحی شده .

با ادغام سه سازه تکراری که در یکدیگر بازی میکنند این مجموعه سازه ای شامل پذیرایی آشپزخانه و یک تراس سرپوشیده و دو ساختار جهت استراحت شامل دو اتاق خواب دو نفره و سه اتاق خواب بچه بصورت یک واحد مجزا و سالن نهار خوری این سه سازه را بهم ارتباط میدهد.سطح پشت بام دارای یک پیچ و تابی است ک از طبیعت بومی معماری دهکده مجاور که آنجا ماهیگیری میشود برگرفته شده است حکایت میکند.منتجه ریتمیک پلهای خارجی از چوب طبیعی یک جلوه نامتقارن در داخل ساختمان را منجر میشود.

در جنوبی ترین گوشه ساختمان یک آلاچیق 20 فولی در سطح تراس را گسترش میدهد منظره برکه میشیگان و اطراف جنگل آن را بدون مانع امکان پذیر میکند.آبرو های روی پشت بام آب باران را جمع آوری میکند و به کمک درناژ در اطراف زمین ساختمان جذب زمین میگردد.گرمایش ساختمان از طریق بهره گیری از گرمای زمین صورت میگیرد و با بهره گیری از جهش وزش باد تهویه طبیعی داخل ساختمان صورت میگیرد.

پوشش نمای خارجی از الوارهای سوسوچی و نمونه ای از نمای سنتی ژاپنی که مقاومت در مقابل پوسیدگی دارد نحوه حالت سوخته شده چوبهای نما با قواره های موزون در پایین ساختمان گسترش سایه روشن را موقع طلوع و غروب آفتاب منجر میشود …

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *