ساختمان با طرح پروانه

معمار :GERNER GERNER PLUS

موقعیت : استرالیا

مساحت : 4500 متر مربع

سال : 2017

ساختمان با طرح پروانه در زمین های تحت کنترل در نزدیکی ایستگاه هواشناسی شهر هوهه وارته در چندین استان اتریش پنج مجتمع مسکونی جدیدا شکل گرفته که شبیه پروانه ای است که در باغ بهشت فرو نشسسته اند قسمت فضای مرکزی که تقریبا یک هکتار است ساخته نشده ولی یک قسمت خیلی قابل توجه مستور از درختان از ابتدا هسته مرکزی طراحی را در برگرفته .

در این میان مهندس معمار سرگرم کار روی طراحی پنج ساختمان بوده و طراحی آن را در دست دارد. به اینصورت که هر یک از فضاهای پذیرایی در هر واحد با سایر ساختمان های که مختلف الجهت قرار گرفته اند مغایرت دارد و برعکس یک دید آزاد بطرف منظره فضای سبز بیرون دارد .چشم خود را ببندید و به نمای سنگی ساختمان هایی که به شکل پروانه با رنگ زرد که در پارک فرو شسته است فکر کنید.

این توصیف مهندس معمار است از زیبایی ساختمان علاوه بر آن همکاری نزدیک با مسولین موجب شده که این تجسمات در محیطی بدون ترافیک و بدون حضور ماشین شکل بگیرد که از طریق یک تونل باریک ماشینها به یک گاراژ زیر زمینی پارک ماشین منتهی میشود .

ملاحظاتی در ارتباط با صدمه نزدن به ریشه درختان در زمان اجرای ساختمان صورت گرفته است . در کلیه 23 بلوک که ساخته شده هر یک با مساحتی بین 110 متر مربع تا 260 متر مربع دارای تراس یا بالکن مخصوص که احساس خوب و منطقی از عملکرد فضا را نشان میدهد نکته ویژه ای که وجود دارد این است که هریک از ساکنین به دلخواه میتوانند واحد خود را طراحی کنند که بنظر خانمی به اسم مهندس گردا ماریا کرنر میالیت هرمهندس معمار آنرا رعایت کند .

برای عرضه خدمات حفاظتی با رعایت نقطه نظرهای طراحی لوکس امکاناتی فکر شده و جهت استخدام است مخصوص و تسهیلات استخدامی در نظر گرفته شده خود حفاظتی سطح بالا که برای یک دهه یک واحد مسکونی تحت کنترل استانداری قرار میگیرد . جهت رعایت مسائل حقوقی آن ترتیبات ویژه جهت بالا بردن ارزش کیفیت سطح بالای ساختمان فکر شده وچه در ارتباط با مصالح و چه در ارتباط با احرای حرفه ای در قطعه واحد مربوط به استانداری ضمنا دیوارها از قطعات پیش ساخته گچی ساخته نشده بلکه مثلا از آجر که مثل دیوارهای خارجی است ساخته شد.

بخصوص در فاصله نمای بین دو پنجره که تا کف میرسد و پنجره های چوبی تراس به طورسنتی دست ساز میباشد که به طرح نما یک بافت قابل توجه بدست میدهد نماها با طرح گل خاکستری به زمینه پشتی که بالکن و تراس را احاطه کرده است ممزوج میشود که جهت بالا بردن نمود هنری آن بیشتر در سطح افقی اعمال شده .کف های چوبی بدون درز از داخل به خارج ادامه دارد.

پا خور مقاوم با کیفیت بالا که در مقابل هوا مقاوم است و عایق حرارتی که حاکی از استاندارد بودن دقیق آن است و این باعث ابراز ادعا در مقابل انحنا داشتن ساختمان است و برای مهندس مشاور به اسم کز – کز بعلاوه موضوع خود حفاظتی بالا فقط با انتخاب مصالح و ارزش گذاری سطح بالا به آن خلاصه نمیشود . بلکه سیستم حرارتی گئوترمال یعنی کسب حرارت از عمق زمین که در عمق پنجاه متری آزمایش آن پایین رفته و نیز دقت دقیق در قطع درختان و حداکثر استفاده از زمین به این معنی است که پنج بلوک ساختمانی درشهر هوهه وارتر بدون استفاده از انرژی دود زا از سیتم حرارتی وبرودتی از عمق زمین تجهیزشده است و نیز داشتن امکانات مستقل در هر یک از پارکینگ ها در زیر زمین تعهد واضح ما به خود حفاظتی است .

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *