معرفی 9 استادیوم بزرگ ، مقدمات و جزئیات ساختاری آنها

معرفی 9 استادیوم بزرگ ، مقدمات و جزئیات ساختاری آنها ، استادیوم های جدید یا بازسازی شده – نمونه های عالی و نوآورانه ای از معماری در مقیاس وسیع ارائه می دهند؛ آنها ملزم به نگهداری هزاران نفر از مردم، از جمله ورزشکاران بازی های آنها هستند. علاوه بر جنبه های فنی و ملاحظات مربوط به ورزش، این سازه ها سیستم های روکش های جالب را اعمال می کنند، بعضی از استادیوم ها حتی انرژی لازم برای عملکرد را تولید می کنند.

 

کریتیبا، برزیل

Arena da Baixada، بازسازی شده و گسترش یافته برای جام جهانی 2014 برزیل، استادیوم 126،836 متر مربع با ظرفیت 42،417 است. طراحی آن از مفهوم “روشنایی جعبه” الهام گرفته شده است، با ساختار موجود از طریق یک سیستم از اجزای به راحتی مونتاژ پیوست. مواد مورد استفاده برای دستیابی به برخی از سبک، نفوذپذیری و شفافیت بین داخلی و بیرونی استاندارد شده است.

 

پورتو مونت، شیلی

این پروژه به عنوان یک سیستم سازنده، مدولار و پیش ساخته طراحی شده است که اجازه می دهد که ورزشگاه در مراحل مختلف ساخته شود. توری های فلزی گالوانیزه به صورت ریتمیک تکرار می شوند، ایجاد یک مژه ای است که ورزشگاه را پوشش می دهد. آنها در پانل های آلومینیومی پوشانده شده اند، مات و مبهم هستند، تولید هواپیما نیمه شفاف.

 

فورتولزا، برزیل

 

استادیوم Castelão نیز برای جام جهانی 2014، با تغییرات زیر دستورالعمل های طراحی اولیه 1970، تغییر یافته است. پاکت خارجی آن با یک “پوست” شفاف پوشانده شده است و ساختار بتنی آن از داخل قابل مشاهده است. ستون های بتنی از طریق تمایل به ارائه یک عنصر هدایت کننده برای توسعه ساختار جدید فولاد و لجستیک سازنده ایجاد شده است. ستون های فولادی 60 فولادی برای انجام دو عملکرد اصلی نصب شده اند: ارتعاشات را از پایه ها کاهش می دهند و از ساختار جدید سقف پشتیبانی می کنند.

 

جوهانشوف، سوئد

با داشتن ظرفیت 30،000 تماشاگر، این ورزشگاه با نمای فلزی سوراخ شده مشخص می شود. از داخل، دیوارهای شفاف خارجی به دیدگاه های شهر اطراف می رسند. سقف کشویی استادیوم همچنین انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد و احساس نفوذ پذیری و باز بودن را افزایش می دهد.

 

آنکارا، ترکیه

این استادیوم ظرفیتی برای 10،000 نفر دارد و در اموال 46،000 متر مربع قرار دارد. مانند ساختارهای قبلی، به دنبال ایجاد روابط بصری دائمی بین داخلی و خارجی از طریق نماد دیوار رنگارنگ پرده با ساحلی افقی و عمودی است. حجم زیادی از ساختمان با نمایشی شفاف و پرتوهای 15 متری تار می شود.

 

دوگانگوان، چین

استادیوم برای یکی از مهمترین تیم های بسکتبال در چین، دارای 15000 بازدید کننده است. “ساختار سقف فولاد استادیوم قطر 157 متر است که شامل یک حلقه فشار خارجی و عمودی است که از 28 باند تعبیه شده است که در آن سازه های قاب ساخت یافته برای نگهداری قرار می گیرند. پارامترهای شبیه سازی شده به شکل شیب دار است. یک ویژگی منحصر به فرد در سراسر جهان نماد شبکه کابل بین سقف و کف است که شامل پانل های مثلثی با لعاب عایق است. ”

 

بلو Horizonte، برزیل

استادیوم Mineirão در سال 1965 افتتاح شد، با ظرفیت 130،000. طراحی شده توسط معماران ادواردو مندس Guimarães Júnior و Gaspar Garreto، ورزشگاه با ساختار ریتمیک از بتن مسلح ساخته شده است. برای جام جهانی 2014، سقف آن به طور کامل بازسازی شده بود تا با 88 قاب بتونی استادیوم تطابق داشته باشد، در نتیجه 26 متر از پوشش جدید لنزهای سفید در سفید ایجاد شد. کل منطقه بالای اسلب موجود، بزرگترین شبکه پانل های خورشیدی در برزیل را به دست آورد، که به اندازه کافی انرژی برای 1200 خانه تولید می کند.

 

 

باریسوف، بلاروس

با ظرفیت 13000، استادیوم یک گنبد گرد شده را یکپارچه می کند، که باعث می شود تصور یک شی بسته را داشته باشید. پوست گنبد توهم یک پارچه از روی سوراخ شده را بر روی اسکلت ورزشگاه می کشد. فضای بین پوست و مخچه یک خیابان عمومی است که شامل مغازه ها، کافه ها، خدمات و گالری های اداری برای VIP و مطبوعات می شود.

 

باریسوف بلاروس
باریسوف بلاروس

Nice، فرانسه

در دسامبر 2009، شهر نیس یک مسابقه بین المللی برای ساخت یک استادیوم جدید 35،000 متری راه اندازی کرد. استادیوم در یک منطقه لرزه ای، از یک ساختار فلزی سفید و قوی بیان شده است که در پشت یک غشا ETFE شفاف دیده می شود. از سوی دیگر، پوشش از پانل غشاء PVC و فتوولتائیک تشکیل شده است که از تماشاچیان از نور مستقیم خورشید محافظت می کند و برای عملیات آن انرژی تولید می کند.

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *