چایخانه دره داموشان

باغ های چای داموشان در شهرستان سونگیانگ چین روی منطقه ای تپه مانند، قبل از دامنه ی کوه واقع شده است. گیاهان چای تا نوک تپه گسترش یافته و به شکل منظره ای صاف و مرتب شده، برای قرن ها است که با بوته های خط کشی شده شان آن ناحیه را مزین کرده اند.

در سال 1968، استخر ژوجینگ جهت آبیاری گیاهان مابین بوته های چای ساخته شد. و بعدها آن را به مسیری مدور برای رفت و آمد افراد مجهز کردند. در نهایت ژو تیان تیان، چایخانه ای برای این مزرعه چای طراحی کرد و آن را در کنار استخر بنا نهاد. که منظره ی چشم نوازی را نیز از داخل سازه برای بازدیدکنندگان به همراه داشت.

این سازه جدید به صورت خطی بین استخر و مرز جاده قرار دارد و فضای درنظر گرفته شده از استخر تا بنا به اندازه ای است که پنج درخت چنار بزرگ را در نوار غربی آن جا دادند. و همین باعث شده است، این مکان به لطف درختان به سایبانی برگی تبدیل شود.

تفاوت در ارتفاع زمین مابین لبه استخر تا مسیر رفت و آمد را نیز با چایخانه ای مخفی پر کرده اند. که درختان و موقعیت مکانی آن را از دید همگانی پنهان نگاه داشته اند.

این اتاق چای که با استفاده از بتن سیاه رنگ ساخته شده، شامل مجموعه ای از فضا های مختلف می شود. دو طبقه که سالن اصلی چای با نور طبیعی و پنجره ای رو به استخر در یکی از آن ها قرار گرفته.

صاحب این چایخانه خواستار پخش اطلاعات راجع به چایی ها،رسم و رسومات و سنت دیرینه شان به بازدیدکنندگان بوده است. و این بنا او را به این اهداف نزدیک کرده.

 

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *