مسجد امیر شکیب ارسلان بهائی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 24 فروردین 1398 در ساعت 13 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مسجد امیر شکیب ارسلان بهائی 

 

معماری مسجدی زیبا دریکی از شهرهای لبنان ،معماران ل.ا.اف در شهر موکتورا، کوه لبنان، یک ساختار 100 متر مربع را به یک مسجد نمادین و منظره تبدیل کرده اند. مسجد امیر شکیب ارسلان یک نسخه قدیمی از نسل جدید با ساختار فولادی سفید است که بر روی یک ساختمان موجود از سنگ تراشی متقاطع پوشیده شده است. هندسه زاویه ای صفحات فولادی، نتیجه سازگاری ساختار در ارتباط با مکه است .

 

بهاء Ghoussainy عکاس معماری لبنانی مجموعه ای جدید از تصاویر منتشر شده است که کنتراست بین طراحی معماری مسجد و نماد سنتی مساجد و دعاهای اسلامی را برجسته می کند. همپوشانی یک مکان مقدس اسلامی ساخته شده در یک شهر غیر اسلامی، به طراحی معماری تبدیل شده است و دو سبک ناسازگار را به یک ساختار مکمل تبدیل می کند.

 هر عنصر بازسازی همانقدر کاربردی است که تزئینی است. قابهای فولادی یک میدان عمومی با چشمه آب و مناطق سایهدار ایجاد میکنند و تایپوگرافی عبارتهای «الله» و «Insan» (انسان) به ترتیب به ساختار مناره و بامبو ترکیب شده است. فریم ها با معماری مساجد بازی می کنند، ایجاد یک کنتراست نور بین ساختار سبک فولاد و سنگ تراشی سنگین. این کنتراست، سبکی مسجدی را که در کنار کاخ سنگی حجمی Mukhtara ساخته شده است، تکمیل می کند .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :