برق

برای آراستن محیط پیرامون با استفاده از برق و روشنایی نیازمند تلاش طولانی مدت ، هنر معماری است که در روز روشن و شب تاریک زیبایی چشم نواز و خاصی را عرضه مینماید. باید گفت که نور منظره زیبا و دل پسندی برای یک بنا ایجاد میکند .

پارامترهای موثر در طراحی تاسیسات برقی ساختمان :
 
محاسبات روشنایی براساس نمودار پخش نور،نحوه نصب و سایر مشخصات چراغ ها ،شکل و ابعاد فضای مورد نظر و ضرایب اعکاس سقف ،دیوارها ،کف و اشیا موجود در آن فضا میباشد .
معمولا در فضای طراحی شده چراغ های متعددی به کارمی رود که چگونگی نصب آنها و نمودار پخش نور هرکدام با دیگری تفاوت دارد به همین علت شکل فضای مورد نظر دارای پیچیدگی هایی است و بازتاب های پی درپی که بین اشیا ، کف ، دیوار و سقف اتفاق میوفتد وضعیت را پیچیده تر میکند .این موارد باعث میشود محاسبه طولانی و خسته کننده باشد .
در طراحی تاسیسات برق با استفاده از دو روش محاسبه روشنایی که روش اول لومن و روش دوم تقسیم ناحیه ای می باشد اطلاعات محدودی از وضعیت روشنایی را در اختیار طراحان قرار می دهند.
با استفاده از این روش ها یک مقدار میانگین به ما نشان میدهد عیب این روش ها این بود که مشخص نمیکند که کدام سطح کم نور و کدام سطح پر نورتر است .
 
ما برای شما انجام خواهیم داد هر آنچه که مربوط به تاسیسات برقی ساختمان شما میباشد .
 
طراحی تاسیسات برقی به روش مهندسی :
 
لازمه طراحی روشنایی نگرش فنی و نگرش تکنیکی است .
طراحان باید از نکات فنی مانند شدت روشنایی ، خیرگی و یکنواختی را در نظر داشته باشند و هم به جلوه ها و نمودارهای روشنایی در فضای مورد نیاز بپردازند تا به این طریق منظره دلفریب و چشم نوازی شب را در بیرون و یا درون فضاهای مختلف پدید آورند .
از آنجا که دوره طراحی های کلاسیک و تکراری گذشته است و معماری های امروزی ، طرح ها و ابتکارات نوی را در طراحی روشنایی می طلبند .
تاسیسات برق را امروزه با استفاده از کامپیوتر های مدرن که با آن میتوان محاسبات مفصل و پیچیده ای و مهم تر از همه بدون اشتباه را ارائه داد . به این صورت که شما نیاز به یک برنامه توانا و یک ذهن خلاق دارید تا بتوانید بهترین طراح روشنایی باشد  نرم افزار تصاویر سه بعدی به شما ارائه میدهد و همچنین محاسبه آن را نیز انجام می دهد .
 
1مجموع 2 پروژه
1مجموع 2 پروژه

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :