سنگ

10 / 10
از 1 کاربر

 سنگ گرانیت :

سنگ های گرانیت معمولا در فضاهای باز مانند نمای ساختمان ها، پله ها،حیاط منازل، سنگفرش خیابان ها، پیاده روها و محوطه ها و همچنین جهت پیشخوان آشپزخانه، کاشی کف،پلکان، استخر و سونا و بسیاری از مواردی که جنبه تزئینی دارد استفاده می شود. سنگفرش های گرانیتی برای یک جاده باریک رنگین و یا حیاط منازل کاربرد دارد.گرانیت بیشتر در پیاده رو خیابان ها استفاده می شود که بسیار بادوام هستند. این سنگ ها ظاهر تزئینی زیبایی به وجود می آورد.

سنگ های گرانیت با توجه به رنگ های مختلفی که دارد برای ایجاد طرح ها و فرم ها امکانات کم نظیری را در اختیار طراحان قرار می دهند.و همچنین با توجه به ویژگی های ذاتی سنگ گرانیت از قبیل استحکام بالا و مقاومت بسیار زیاد آن در برابر فرسایش و عوارض طبیعی بهترین گزینه برای معمارانی است که کارایی برای آنها دارای اولویت بالایی است . ویژگی های فیزیکی سنگ گرانیت از جمله استحکام بالا، مقاومت در برابر فرسایش، جذب آب ناچیز در کنار تنوع در ظاهر و رنگبندی،سنگ گرانیت به عنوان پر کاربردترین و محبوب ترین سنگ در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد .

مزایای استفاده از سنگ گرانیت :

         1.سبک وزن بودن سنگ

         2.کاهش وزن سازه 

         3.نصب سریع و آسان

         4.صرفه جویی در زمان

         5.هزینه حمل کمتر

 

 

ما برای شما چه کاری انجام می دهیم؟

مهندسین مشاور آویستا به صورت تخصصی بهترین نمای سنگی را برای شما ارائه میدهد.

 

 سنگ تراورتن :

این سنگ بیشتر به رنگ کرم، سفید، زرد، قرمز، لیمویی، پرتغالی، قهوه ای، گردویی، خاکستری و یا ترکیبی از آنها با توجه به حضور ترکیبات آهن، کلسیم و ناخالصی‌های موجود در آن می‌باشد و ممکن است که این تغییر رنگ بصورت لایه‌های خیلی باریک منظم یا غیرمنظم باشد که در اینصورت بافت مخصوص شبیه بافت چوبی به خود می‌گیرد که به این بافت شالی گفته می‌شود و دارای رگه نمی‌باشد.قابل ذکر است که مقاومت تراورتن از سنگ مرمریت بیشتر بوده و به علت سوراخ‌های موجود در سنگ انقباض و انبساط را دفع می‌کند. از نظر برش جزء سنگهای نرم بر به حساب می‌آید و به علت زیبایی خاصی که دارد تقاضا و همچنین قیمت آن طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. سنگ‌های تراورتن به دو صورت پرشده و پرنشده استفاده می‌شوند. اگر به صورت پر شده استفاده شوند میتوان در مکان هایی از ساختمان که آبریزش آن زیاد است استفاده شوند و بطور کلی بهتر است در آشپزخانه، حمام، توالت و دستشویی استفاده نشوند. استفاده از سنگ تراورتن در مکان‌های دیگر  ساختمان مانعی ندارد. نکته قابل توجه این که از سنگ تراوتن اغلب در نماهای روکار داخلی و بیرونی و همچنین برای سنگ فرش کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته دیگری که وجود دارد سطح سنگ‌های تراورتن بصورت تیشه ایی، بوش همر و چرمی نیز پردازش و مورد استفاده قرار میگیرد .

مزایای استفاده از سنگ تراورتن :

  1. مقاومت قابل قبول
  2. برش پذیری و صیقل پذیری ایده آل
  3. زیبایی خاص و منحصر به فرد
  4.  تنوع رنگ‌ها
  5. وجود تخلخل جهت چسبیدن به ملات و نصب بهتر

 

سنگ مرمریت :

برخی از سنگ‌های مرمریت به علّت خاصیت آهکی که دارند جذب آب در آنها بسیار بالا می باشد. به همین منظور آنها را اکیداً در مکانهای که آبریزش فراوان دارد مانند سرویس بهداشتی، دستشویی، آشپزخانه و حمام نباید استفاده کرد.همچنین این سنگ در برابر عوامل طبیعی مثل باران، سرما و گرما و هوازدگی همانند تراورتن نمیباشد و ضعیف‌تر است. نکته قابل توجه اینکه سنگ‌های مرمریت اگر در مکان هایی که در معرض انقباض و انبساط قرار می‌گیرند استفاده شوند، دچار خردگی می‌شوند. به دلیل اینکه اغلب سنگ‌های مرمریت دارای مقاومت کمی هستند، در سالن‌ها و پل‌های پر تردد نباید استفاده گردند؛ چون به مرور زمان دچار سایش شده و گود می‌شوند همچنین در نمای ساختمان و در معرض نور آفتاب نباید استفاده شوند.

 

برای اطلاعات بیشتر با شماره ای شرکت تماس حاصل فرمایید :

۸۸۴۶۵۰۴۳-۴۴

۸۸۴۶۶۰۱۲

۰۹۱۲۴۱۵۰۱۱۸ 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :