بامبو استالکتیت (سازه های نوین)

بامبو استالکتیت (سازه های نوین)

 

معماران : VTN

محل پروژه : ونیز، شهر متروپولیتن ونیز، ایتالیا

مساحت : 290.0 متر مربع

سال پروژه : 2018

رهبر ساخت بامبو : معماران VTN

 

شرح متن ارائه شده توسط معماران. استالاکتیت بامبو یک فضای آزاد، فضایی است که توسط همه به اشتراک گذاشته می شودو مورد استفاده تمام افراد قرار میگیرد و هر فردی میتواند در انجا تفریح کند .

این برای همه آزاد است و رایگان می باشد ،به خاطر این حس جامعه، Freespace باید فضا جوری باشد که به سادگی قابل درک است . این با سادگی در ساختار و هزینه های تولید پایین مشخص می شود.

 

در اینجا در این فضا از بامبو به عنوان تنها ماده استفاده می کنیم.

 

بامبو با انعطافپذیری متمایز از لحاظ ساختاری، ما را قادر میسازد که این پروژه را با منابع محدود (8 کارمند ویتنامی با پشتیبانی از معماران و دانشآموزان ویتنام و ایتالیایی در طی 25 روز به ساخت غرفه) بپردازند. این انعطاف پذیری فراتر از ساختارها است. بامبو کمک می کند تا فضایی ایجاد کنید که در ارتباط با زیبایی طبیعت، با خورشید، باد و دریا همراه است. به همین دلیل، این فضای بامبو به راحتی می تواند به عنوان نقطه قوت شهر با وجود اندازه کوچک آن تبدیل شود.

غرفه شامل 11 ماژول است که هر کدام از آنها با ترکیب 2 ساختار پوسته هیپربولیک شکل می گیرد. پرتوهای ساختاری برای غرفه قبلا در ویتنام تهیه شده است.

 

به عنوان یک فضای جامعه، این ساختار را می توان در ونیز، بلکه در دیگر مناطق شهری و روستایی تکرار کرد. این می تواند به راحتی حمل و نقل و بنابراین می تواند یک فضای در یک موزه، غرفه برای مدرسه و یا فقط یک فضای آزاد و باز برای همه در برخی از حومه.

پتانسیل آن بی حد و حصر است. و این پتانسیل بی حد و حصر بی نظیر چیزی است که ما می خواهیم در این فضا ارائه دهیم .

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *