برج آرتاس

به تازگی زمین ساخت اولین پروژه مسکونی شرکت (KPF (Kohn Pedersen Fox در شهر فیلادلفیا، آمریکا کلنگ خورده است.

این آسمان خراش با ۴۷ طبقه، در خیابان معروف هنر و مستقیما روبروی خیابان مرکز هنر های نمایشی کیمل قرار گرفته است.سازه از ابتدا تا انتها و فضای داخلی تا خارجی با هدف خلق تجربه ای غنی و جامع و امکانات کامل برای ساکنین این مجموعه طراحی شده است.

آرتاس از تجمع ۴ مکعب مستطیل در کنار هم به وجود آمده است. هر کدام از این مستطیل ها در ارتفاعات متفاوتی ظاهر شده اند، همچنین سقف هرکدام از آن ها تراس بزرگی را برای مستطیل دیگر به وجود آورده است.

 

در پایه نما، آجر و تراکوتا زبان طراحی بافت منطقه را بازتاب می دهند. در حالی که نمای بقیه ساختمان از شیشه و بافت درزی آلمینیومی، نشانگر تنوع و بافتی جدید می باشد که آرتاس، آن را به ارمغان آورده است.

 

،، نقطه ای که آرتاس در آن واقع می شود، بومی سفید بود که آرتاس را به آنجا فرا می خواند. هدف از طراحی این آسمان خراش برای این منطقه بخشیدن حس زندگی ای لوکس در مرکزی پرجنب و جوش و چراغی که در نوع خودش، خبر از مرکز هنر و موسیقی در فیلادلفیا را می دهد.

برای من افتخاری بود که عضوی از این پروژه باشکوه و قطعه ای از هنر در شهر مادری خودم باشم.

هرکدام از واحد ها طراحی هنرمندانه و داستان متمایز خود را دارند که با ویژگی های زیبایی شناسانه خود به معنای واقعی به خیابان هنر هم زیبایی بخشیده اند. ،،

این ها بخشی از صحبت های یوجین کان، یکی از صاحبان شرکت KPF بود.

نقشه ساختمان شامل ۱۰۸ واحد نورگیر و بیش از ۳۶۰۰۰ فوت مربع امکانات جانبی در سطح جهانی است. متشکل از تراس روباز برای هر سازه ی مستطیلی شکل و ۴۲۰۰ فوت مربع از فروشگاه های تجاری در طبقه همکف.

فضای روباز هرکدام را نیز بام سبز و فضای کاشت گیاه خصوصی، استخر و ایوان آفتاب گیر تشکیل می دهند. که تمامی این ها جدا از استخر و باشگاه روبسته می باشد.

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *