برج دبی فریم ( بزرگترین قاب عکس دنیا )

این برج یکی از بهترین جاذبه های معماری و گردشگری در دنیا به حساب می آید ،این برج پوشیده شده با روکش طلا است ، در طول 150 متری از Zabeel Park دبی، “بزرگترین قاب عکس جهان” به طور رسمی در امارات متحده عربی افتتاح شد. این ساختمان که به عنوان قاب دبی شناخته می شود، آخرین قطعه ای از مناظر چشم انداز شهر است که از منظر منظره ای از منظر افقی به نمایش می گذارد در حالی که نمایش هایی از ساختمان های نمادین مانند Burj Khalifa برای بازدید کنندگان و ساکنان سراسر شهر است، این برج روکشی از طلا پوشیده شده است .

جدیدترین جاذبه دبی، یک ساختار قاب عکس 150 متری، 93 متری عرضی که “”Frame DubaI نامیده می شود، پس از نزدیک به دو سال گذشته، به پایان رسیده است و برای نیمه دوم سال جاری افتتاح شده است . با هزینه ی 43.60 میلیون دلار، ساختمان جدید به عنوان نمادی از افزایش سریع شهر از محل سکونت به شکوفایی کلان شهر به چشم میخورد و دیدگاه پانوراما از آسمانخراشهای مرزی را از ساحل خلیج فارس به نمایش میگذارد.

تقریبا یک دهه پس از آن که در ابتدا پیشنهاد شد، بازدیدکنندگان میتوانستند ساختمان را به پل دیدنی آن 93 متر منتقل کنند که شامل پیاده روهای شیشه ای و نمای کلی ارتفاع به شهر قدیمی دیرا به شمال و آسمان خراش ها جاده شیخ زاید به سوی جنوب. یک تونل گرداب نئون سپس بازدید کنندگان را به یک نمایشگاه واقعی تعاملی و تقویت شده در مورد تاریخ و آینده شهر هدایت خواهد کرد.

بازدید کنندگان به یک نمایشگاه همه جانبه تاریخ امارات رسیدگی می کنند، قبل از گرفتن آسانسور به یک گالری نمایش 93 متری طول در بالای قاب، جایی که آنها می توانند در امتداد یک راه پله شیشه ای پر سر و صدا و لذت بردن از دیدگاه ها به شهر قدیمی دیرا به شمال و برج های برجسته مسیر جاده شیخ زاید به جنوب.

معمار پروژه : همانطور که توسط نیویورک تایمز گزارش شده است، معمار مکزیکی فرناندو دانیس در حال حاضر از شهرداری دبی شکایت می کند که از نقض کپی رایت و سرقت طراحی خود برای ساخت و ساز برخوردار است. در سال 2009، دانیس به عنوان برنده رقابت بین المللی برای برجسته برگزار شده توسط ThyssenKrupp تولید کننده آسانسور انتخاب شد، که بیش از 900 نفر دیگر را از بین برد. اما پس از پیروزی او، او از اجرای و ساخت و ساز پروژه خاتمه می داد و هیچ گاه حق مالکیت معنوی خود را دریافت نمی کرد . پاسخ دولت، دولت دبی شکایات خود را رد کرد و ادعا کرد که دانیس مجوزهای لازم محلی برای تکمیل پروژه را نداشت و با توجه به جایزه 100،000 دلاری که معمار برای جلب رقابت به عنوان جبران خسارت دریافت کرد، اشاره کرد.

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *