برج مرسک

برج مرسک

 معماران C.F: معماران مولر

مکان پروژه : دانمارک

مساحت : 42700.0 متر مربع

سال پروژه : 2017

 شرح متن ارائه شده توسط معماران. برج Maersk یک ساختمان تحقیقاتی پیشرفته است که معماری نوآورانه چارچوب مطلوب برای تحقیقات سلامت در سطح جهانی را ایجاد می کند و آن را نقطه عطفی در کپنهاگ می کند. هدف از این کار، با پیوند دادن دانشگاه کپنهاگ با محله های اطراف و شهر گسترده تر، به طور مثبت و سودمند است.

 برج، گسترش پانوم، دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دانشگاه کپنهاگ است و شامل  امکانات پژوهشی و آموزشی و همچنین مرکز کنفرانس با سالنهای کنفرانس و اتاق های جلسه، متصل به آخرین فن آوری به منظور ایجاد معماری برای تحقیقات بهداشتی در سطح جهانی، مهم است که یک محل برگزاری را طراحی کنیم که فرصت های زیادی برای آمدن با هم، از طریق رشته های مختلف، از مردم عادی به جامعه تحقیق، تشویق می کند. این کمک می کند تا ارتباطات تحقیقاتی در حال انجام را پیگیری کنید، که منجر به اشتراک دانش و الهام بخشیدن به تحقیقات جدید و پیشگامانه می شود.

 انتخاب این  نوع برج، کمک هزینه بیشتری برای پارک پردیس سبز و شهری وجود دارد که برای همه باز است و بنابراین محله اطراف آن را توسعه می دهد. یک عنصر منحصر به فرد از پارک پردیس جدید، مسیر شناور زنجیرزنی است که پیاده ها و دوچرخه سواران را در بخش هایی از برج مرسک پیاده می کند. این امر به مردم اجازه می دهد تا در همان زمان نزدیک به ساختمان و محققان نزدیک شوند و ارتباط جدیدی بین نور و آلل و بلگامامزو ایجاد کنند.

برج متعلق به یک پایه ستاره ای کم است که شامل امکانات مشترک و عمومی است. با نمایشی شفاف، کل پایه به نظر می رسد باز و استقبال می شود و در عین حال این شفافیت اجازه می دهد که داخل ساختمان با چشم انداز سبز خارجی برج خود را نگه می دارد تمام امکانات تحقیقاتی، در آزمایشگاه های نوآورانه و مدرن است. در هر طبقه عملکرد برج با هم در یک حلقه کارآمد، که فراهم می کند فاصله های کوتاه تر و تقویت فرصت برای کار گروهی. یک پیاده روی مارپیچی مجسمه پیوسته بصری و فیزیکی، دهانه باز پانزده طبقه را به هم پیوند می دهد و یک عدد سه بعدی بزرگ را ایجاد می کند .

از فضا در نزدیکی پله ها در هر طبقه، “علم پلازا” باز و دعوت شده است که به عنوان یک جلسه طبیعی و فضای جمعی برای بسیاری از کارکنان خدمت می کند. یک جداره عمودی بزرگ از شیشه در کرکره های مس نماینده، راه پله مارپیچ و Plazas علمی را به صورت خارجی نشان می دهد و همچنین با پایه باز، دید در ارتباط با فعالیت برج و همچنین نمای دیدنی و الهام بخش بیش از کپنهاگ نما از برج به یک ساختار شباهت شبکهای از پنجره های پلاستیکی مجهز به ارتفاع طبقه تقسیم شده است. کرکره های نمای ساختمان به عنوان سپر های متحرک آب و هوایی، که بسته به شرایط آب و هوایی، به طور خودکار باز می شود یا بسته می شود، اطمینان از محیط راحت محیط داخلی . در عین حال، کرکره ها یک اثر تسکین دهنده عمیق را به نمای داخلی ارائه می دهند و مقیاس قابل توجهی از برج را تخریب می کنند. در بیان آنها، آنها نیز حس خوبی و عمقی دارند.

 برج Maersk میزبان آزمایشگاه های انرژی با کارآمد ترین صورت است و در دانمارک است  ، جایی که انرژی زباله به سطح بی سابقه ای بازیافت می شود. این در ترکیب با محافظ حرارتی متحرک از نمای و دیگر اقدامات صرفه جویی در انرژی، ساختمان را پیشگام ساخت و ساز آزمایشگاهی با صرفه جویی در انرژی می کند.

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *