بلندترین نما سرامیکی جهان

برج wasl در دبی توسط شرکت UNstudio طراحی شد که به عنوان ” بلندترین نما سرامیکی جهان ” نامیده شد .

UNstudio طرح هایی را برای یک آسمان خراش دبی که دارای یک نمای کاشی سرامیکی 300 متر است این برج توسط استودیوی هلندی و با همکاری شرکت مهندسی آلمانی ورنر سوبک, طراحی شده است و ساخت برج وست باید در سال 2020 به اتمام برسد .

برج های مخلوطی در کاشی های خاکستری لعابی پوشانده می شوند که برای شکل گیری منحنی ها به هم متصل می شوند . طبق گزارش UNstudio قرار است این برج بلندترین ساختمان در جهان با یک نمای سرامیک باشد .

نمای این برج طوری طراحی و برنامه ریزی شده است که در شب به نظر میرسد برج نفس میکشد .شرکت مهندسی Arup , چراغ ها در پشت باله طراحی شده و پانل های خورشیدی از طریق فتو ولتائیک نصب شده است . برج wsal با داشتن 828 متر ارتفاع در حال حاظر بلندترین ساختمان جهان است و در نزدیکی برج خلیفه قرار دارد با این تفاوت که این برج دارای شکل پیچیده و نامتقارن است .

طراحان ادعا میکنند این ایده یک شکل در مجسمه سازی کلاسیک است این عضله شامل قرار دادن وزن بیشتر بر روی یک پا است که به طور طبیعی شانه ها و ناحیه کمر را خم میکند و بدین ترتیب به یک رقم شبیه سازی میکند .

ساختمان مخلوط توسط گروه هتل Mandarin oriental اداره میشود و شامل بیش از 250 اتاق پنج ستاره است . همچنین دفاتر , آپارتمان های خصوصی و فضاهای عمومی را میپذیرد .

در ارتفاع , از بلوک عمودی بر بالکن و فضای سبز باز استفاده میشود و در انتها یک استخر در بالای آن قرار میگیرد . در کل ساختمان 17 بالابر دارد , که 5 عدد از آنها آسانسور های خدماتی خواهند بود . چهار لابی اصلی در سطح زمین , آبگرم , اسکیدل و پشت بام به صورت عمودی آسانسور با سرعت بالا متصل میشوند .

 

دفاتر و اتاق های مهمان با چهر آسانسور سروکار خواهند داشت که همگی هم محور هستند این در حالی است که دسترسی اصلی به هتل 150 متر است . اقامتگاه های خصوصی در طبقه های بالاتر دارای گروه آسانسور هستند که به طور مستقیم به پارکینگ ماشین در سطح زیرزمین متصل میشوند .

 

یک ساختمان ثانویه کم ارتفاع به طرف پارک خودرو , همراه با یک اتاق سالن بیرونی در طبقه اول و یک استخر بیرونی در عرشه سقف , به برج اصلی با یک پل متصل می شود .

لابی طبقه همکف برج و ساختمان پارک کوچکتر را ایجاد میکند و یک باغ دیوره ای ایجاد میکند که در طوا ماه های تابستان زمانی که درجه حرارت تا 45 درجه سانتیگراد افزایش یابد , پناهگاه سایه ای فراهم میکند .

بنا به گفته بن بن ون برک , بنیانگذار UNstudio گفت : ” این پروژه به شدت به ارتباط با تجربه شهری دبی مربوط میشود ” .

” به این ترتیب , یک مفهوم اختصاصی از سلامتی , راحتی و رفاه در سرتاسر برای این ساختمان طراحی شده است ” .

دلتان میخواهد برای طراحی نما ساختمان تان با یک شرکت متخصص با طراحان خلاق و زبر دست مشوت کنید ؟ پس حتما سری به بخش معماری داخلی و طراحیدکوراسیون اهالی فن آویستا بزنید و با این گروه متخصص در سراسر ایران آشنا شوید و از آنها بخواهید تا به شما در این کار کمک کنند .

09124150118

021-88466012

88465043

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *