خانه کابین شکل در مرز ترکیه

محل پروژه : ترکیه

تیم طراحی : Şeyma Erdal, Cansu Özay, Metincan Güzel, Gizem Aşçı, Alex Gahr, Baran Aybars, Tuğçe Selin Türk, Cemal Temel

مساحت : 18.0 متر مربع

سال پروژه : 2018

شرح متن ارائه شده توسط معماران. یک مردی که به تنهایی در یک جنگل تقریبا دست نخورده به طراحی یک خانه شیک و زیبا فکر میکند برای زندگی آرام و طراحی خانه ای که به آرامی در خاک می نشیند، به ما می گوید این تصویر بسیار محبوب ممکن است مربوط به رویای فرار از کلانشهر یا راهی برای بازگشت به طبیعت باشد …

اما بیش از آن، این عکس پیروزی معماری را نشان می دهد، چگونه می تواند حتی بدون زیرساختی که می بایست حامی اصلی ساختمان بیش از یک قرن باشد، زنده بماند. در حالی که این عکس از خانه جدا شده در طبیعت می گوید سرآغازی در مورد پیروزی ذکر شده در بالا، بخش های ساختمان جزئیات و چگونه معماری غلبه بر بودن بدون زیرساخت استفاده از طبیعت توسط جمع آوری آب باران، پانل های خورشیدی و غیره.

اما طبیعت همواره همکار معماری نیست. چه عکس های جذاب و بخش های هوشمند نشان نمی دهد؛ پشه های غول پیکر، طوفان های سنگین، نور خورشید، زمین های گل آلود نیز وجود دارد. طراحی ساختمان معاصر خارج از شبکه در طبیعت نه تنها در مورد جمع آوری آب باران و یا استفاده از انرژی خورشیدی یا قرار دادن ساختمان با توجه به خورشید و باد است؛ آن است که در مورد یک روش مستقیم و غیر مستقیم برای ارتباط با طبیعت است.

موارد خاصی وجود دارد که این رابطه تا به حال وخیم است. گاهی اوقات، در یک بعدازظهر بهار، می تواند بسیار فروتن و مناقصه باشد، در حالی که ممکن است ناگهانی در یک شب زمستان شدید و شدید باشد. این کابین بر اساس این رابطه طراحی شده است. با توجه به شرایط آب و هوایی، کاربر به صورت دستی آن را تغییر داده است.

کابین در مرز در روستای مرزی ترکیه و یونان واقع شده است و شرایط آب و هوایی را به طور چشمگیری با توجه به فصل متفاوت می کند. در یک بعد از ظهر بارانی گرم، پنجره پلی کربنات به یک تپه تبدیل می شود تا زیر زمین قرار گیرد و آسمان را در نمای جانبی تخته سه لا که به یک تراس تبدیل می شود، تماشا کند. در یک شب باران، پنجره و نمای داخلی بسته می شوند، و سپس کابین که به طور کلی از ساختار چوب روکش شده با عایق ساخته می شود مانند یک قایق بادبانی در اقیانوس می شود.

کابین در مرز در روستای مرزی ترکیه و یونان واقع شده است و شرایط آب و هوا را به شدت با توجه به فصل متفاوت است. در یک بعد از ظهر گرم باران، پنجره پلی کربنات به یک تپه تبدیل می شود تا زیر زمین قرار گیرد و آسمان را در کنار تخته سیاه که به یک تراس تبدیل می شود تماشا کنید. در یک شب باران، پنجره و داخلی داخلی بسته می شود، و سپس کابین که به طور کلی از چوب چوب روکش شده با کاشی ساخته می شود، مانند یک بوکس در اقیانوس می شود.

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *