دریچه خورشید ،نوسازی مزرعه اکولوژیک

خورشید از چون چین یوان ،نوسازی مزرعه اکولوژیک

معمار : MIX architecture
محل پروژه : روستای قینگشویی ، شهر ژنژو ، جیانگ سو، چین
تیم طراحی : Tao Tang, Suning Zhou, Ziye Wu, Zhuju Wei, Bin Peng
مساحت : 6800.0 متر مربع
سال پروژه : 2018

شرح متن ارائه شده توسط معماران :

معماری مخلوط سال 2017 توسط مزرعه اکولوژیک چون کیین یوآن، واقع در شمال یزونگ در مزرعه اکولوژیکی شهر در یک آفتاب ریخته شده برای طراحی نوسازی شد.

کشاورز امیدوار است که عملکرد آن را با ورودی کمتر تنظیم کند و از سالن مهمانی به عنوان عملکرد اصلی خود برای به حداکثر رساندن مزایای آن استفاده کند. بدن اصلی خورشید ریخته شده است پایه بنیاد ساده، ساختار سبک فولاد و هیئت مدیره نور خورشید در مزرعه روستایی، که برای کاشت نهال های اقتصادی استفاده می شود. پس از تحقیقات میدانی، متوجه شدیم که پروژه خود نسبتا منزوی است، محیط اطراف آن به توسعه روستاها، منحصر بفرد طبیعی و فرهنگی نیست، ورود جمعیت شهری بسیار راحت نیست.

 

بنابراین، چگونه می توان از طریق همه نوع شرایط محدود کننده، تا آنجا که ممکن است برای پتانسیل پروژه خود و استخراج یک پیشرفت برای افزایش ارزش فضا، تحریک مؤثر بر روحیه محلی روستایی، کل فرایند طراحی ما نیاز به فکر کردن و حل مشکل.

مفهوم طراحی :

طراحی در حومه شروع می شود و در حومه به پایان می رسد. مفهوم طراحی ما ناشی از یک صحنه روستایی است: آسمان آبی، زمینه های بی گناه، قورباغه ها و هوا معطر در سایه درختان. شما را جذب می کند تا باقی بماند، بماند یا خفه شود یا بازی کند. شما می توانید حفاظت از خورشید و ماه، سرما و تابستان گرم را احساس کنید، و شما می توانید قدرت طبیعت را احساس کنید.

 

استراتژی فضایی :

طراحی یک مدل فضای مهمانی یک کلمه کلیدی محدب مرکزی، که به مرحله مرکزی به عنوان پایه ای از فضای مهمانی تابش دایره ای تنظیم شده است، شکل گیری محل مرکزیت و خوب است. جشن گرفتن افراد دیگر اولیه و ثانویه نیست، وزن نقاط می تواند در خانه احساس کند. انتخاب مواد برای منعکس کردن عناصر کشور، استفاده از مزرعه کاشته شده گیاهچه های چسبیده در اطراف فضا برای ایجاد یک زمینه واقعی درخت درخت، تایر آزاد اکسیژن برای بهبود شرایط آب و هوایی سایت.

بامبو قهوه ای مایل به قهوه ای با 12 ستون درختی به هم پیوسته است و نه تنها ساختار اصلی ستون های فولادی را پنهان می کند، بلکه اثرات صنعتی آن را نیز تضعیف می کند، بلکه شکل انتزاعی درخت را نیز در قالب فضای تشکیل می دهد و جنگل را در سالن رقص می گذارد. زمین از سیمان برای جلا دادن سطح جاده، زمین سنگ سبز، چمنزار، درمان سنتز گلکاری استفاده می کند. خدمات کاربردی و فضای سرویس در یک نگاه، منطقی و بدون دخالت ساده است.

 

تبدیل صنعتی :

پس از وارد شدن به مرحله عملیاتی، ما به شدت شگفت زده کردیم که تقاضای واقعی برای فعالیت های اجتماعی خیلی بیشتر از انتظارات طراحی است. فضایی که در ابتدا تصور می شد، تنها به عنوان یک فعالیت مهمانی مانند روز تولد عروسی مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر با فعالیت های اجتماعی گسترده تر مانند جلسه سالانه تیم ماراتن محلی، عملکرد موسیقی خوانندگان کشور، محل برگزاری برنامه های سرگرمی و انتشار محصولات شرکتی در آینده. ملاقات.

این اهداف واقعی و واقعی فعالیت های اجتماعی فرصتی اضافی برای تحول صنعت مزرعه را فراهم می کند. مردم به آن جذب می شوند، استفاده از آن بیشتر متنوع و غیر منتظره است. این ادامه خواهد داد تا ارزش آن را افزایش دهد، بلکه این روستا را نیز از حیثیت و اشتیاق بیشتر به ارمغان خواهد آورد.

 

برخی تفکرات :

پیگیری فضا، اعتقاد به پدر و مادر معمار است. فضا با حساسیت شروع می شود و به دلیل آن به پایان می رسد. وقتی که تکمیل شد، آن را بی سر و صدا می ایستد، تماشا صحنه های صحنه واقعی، باز کردن پرده. تماس پرده غرق شد و بی حرکت باقی ماند.

معمار بیشتر وقت خود را برای انجام برخی از کارهای خاص خاص مانند اتاق رقص در مورد تنظیم شده است، اما اغلب اوقات لزوما به دنبال مسیر مدیر معماری نیست. ممکن است بتواند مسئولیت های بیشتر، توانایی بیشتری برای بازی، ارزش بیشتری کسب کند. این ارزش است که طراحی می تواند به ارمغان بیاورد و آنچه ما همیشه امیدوار بودیم – تغییر واقعی که طراحی را به جامعه تحمیل می کند و به کشور می آورد.

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *