دفتر مرکزی فانتونی

معمار : 3rd skin architects

موقعیت : تهران

مساحت : 150 متر مربع

سال : 2017

دفتر مرکزی فانتونی با ارتقا حداکثر کیفی فضاهای داخلی و خارجی و در هم آمیختن آنها و تشدید سطح کیفی فضاها مهم ترین نتیجه ایده پردازی پروژه است .محل پروژه دفتر فانتونی یک چهره و منظره استثنایی دارد توجه به این منظر اولویت طراحی پروژه است جایگزینی پروژه درطبقه آخر ساختمان با توجه به داشتن تراس برابر است با یک فضای بسته موقعیت خاص شهری آن در تهران نزدیک مسجد واقع در پارک میر آجم یک شرایط عالی برای پروژه بود این شرایط دید و منظر شهر آنرا در تقدم قرار میدهد .

این یک فرصت بزرگ برای شروع فعالیت دفتر فانتونی است توسعه فضای داخلی به خارجی بهره گیری از ظرفیت های ادغام فضای داخل و خارج پروژه در غالب کار طراح معماری هدف طراحی این پروژه روشن کردن و نور گیری فضای داخلی با گسترش پنجره ها و فعال کردن عملکرد فضای داخلی از طریق توسعه و تبدیل پشت بام به تراس است . کیفیت محل کار هدف نهایی طراحی پروژه بوده است.

که از فضای پشت بام جهت رسیدن به این هدف استفاده شود و تعریف اختصاص یک قسمت گفتگو و قسمت برای استراحت باعث بالا رفتن هدف ظرفیت پروژه گردیده که این با بالا رفتن کیفیت سطح تولید تامین گردیده از یک طرف و ترتیب دادن به استفاده ازفضای پشت بام از طرف دیگر با برقرای ارتباط بین دفتر و پشت بام با یک اقدام رو به جلو با خیال پردازی و ساده کردن دکوراسیون مفهوم آن آشکار میگردد .

هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی پروژه یک راه را برای پیروی از این ارتباط و توسعه آن جهت دید استفاده کنندگان و لذا جایگزین کردن امکان دید از پشت بام با توجه به اینها پروژه در مقطع نقشه های کشیده شده تعریف میگردد و نیز تجسم کردن آن در پروژه و توجه به توسعه و قرار دادن میز کار در فضای آزاد و پیروی از ایجاد سطح دید استفاده کنندگان از فضای سبز است .

 

اساس تجسم در معماری داخلی تعریف چهار چوب و به طور مستقل توجه به هرکدام به طور مستقل است چهار چوب یا قالب در دو جهت فکرمیشود .حجم و دیوارهای داخلی حجم های تعیین شده فضاهای با حجم متوسط رادر بر میگرد مثل کریدور و فضای انتظار و غیره در تعریف دیوار داخلی چهارچوب با فضای آزاد در تماس قرار میگیرد و مفهوم باز شدن را تعریف میکند.فضای سبز روی پشت بام براساس چند نکته قرار دارد .

در مرحله اول توجه به تجسم اصلی یعنی توسعه فضای داخلی و تبدیل آن به فضای خارجی است و در ارتباط است نیزبا امکان جهت دید استفاده کنندگان و دوم اینکه توصیف یک نقطه سبز در فضای آزاد جهت ادامه دادن به آن دید از داخل به پشت بام و از پشت بام به شهر است آخرین دلیل اینکه فضای سبز شبیه یک دیوار موجه عمل میکند که قادراست قسمت هایی از پشت بام را کنترل کند آنجای که نور و دید نامناسب وجود دارند . برای تقسیم دو فضا به دو رنگ حجم مختلف یکی مربوط به محل کار و دیگری امکان نشستن و محل پذیرایی از میهمانها.

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *