ساختمان آن سیو

معمار : برونو دیاز

موقعیت :آن سیو – پرتغال

مساحت :4870 متر مربع

سال :2017

که مهندس معماری با حداکثر نگاه از طرف دریا طراحی کرده ، ضمن قابلیت برقراری ارتباط با منظره اطراف یک ویلا برای خانواده چهار نفره که برای یک قطعه زمین تعیین گردیده طراحی شود که با توجه به فراز و نشیب با نگاه به اطراف دهکده در نظر گرفته شده . شامل یک نمای عالی در جائی که زمین و آب و محیط اطراف تظاهر در آمیخته در طبیعت را نشان می دهد . این ویلا با دید ایجاد حداکثر تعداد اطاق ها طراحی شده و از بلند ترین نقطه زمین طوری استفاده شده که با یک دید به اطراف دهکده و ضمن ایجاد یک استخر بی نظیر که پیام مرکزی طرح این ویلاست .فضای پایینی استخر جهت استراحت در نظر گرفته شده در فضای نیمه آشکار جائی با عملکرد برای تفریح و بازی طراحی شده بطوریکه در فضای سبز باغ ادغام می شود .با توجه به اصول ساده طراحی خود ویلا اکثر فضا ها مثل پذیرایی و اطاق زندگی و آشپزخانه و اطاق مهمان و جاکوزی و حمام و سونا کلا در همکف قرار دارند در طبقه اول سه اطاق خواب دارد .ضمن اینکه در قسمت زیرین ساختمان شامل فضای تفریحی و بازی می گردد.

اطاق های روی همکف و اول به یک پاساژی در خط مستقیم متصل هستند که روی محور افقی قراردارند که هسته اصلی نقشه ساختمان را تشکیل میدهد و روی فرم خارجی ساختمان و حجم آن حرکت می کند . یک صفحه شیشه ای و چوبی سالن پذیرایی را که از یک طرف مستقل است و از فضایی با مساحت 40فیتجدا می شود از طرف دهکده نگاه می کند و صحنه تمام قدی از قسمت فضای باز را تشکیل می دهد . زبان مبلمان منزل از طبقی رنگی از پوشش مدرن چرمی و قرارگرفتن سنگ تراورتن و مرمریت روی تیر ها و سنگ گرانیت روی میز ناهار خوری صحبت میکند .یک سنگ گرانیت قابل توجه بریزیلی ترکیب بندی دیوار های پذیرائی را تزئین می کند .

اطاق خواب اصلی یک تیر حمال به صورت آزاد به طول 13 فیت بیرون می جهد که سایه بان ساختمان زیر آن قرارداد . در طبقه اول اطاق روی استخر قرار دارد که منظره بارزی به دست می دهد .این طور ذکر شده که قسمت کنسول شده به وسیله درب ورودی بسته می شود و به طوریکه با قسمت مربوط به پذیرائی در هم فرو می ریزد . حجم ساختمان دینامیسم خاصی در طرح آن دارد .

در هم فرورفتگی هندسی سه جز آن به فرم طرح انرژی می دهد و زیبائی آن را تشدید می کند . اطاق پسر خانواده به ساده ترین وجه با ترکیب دیوار بتونی و زمین چوبی تخت خواب 7*7 فیت با یک زائد مرمری طراحی شده .دو طرف پنجره در اطاق خواب با یازده فیت ارتفاع باز شو دارد که زیر آن یک تراس خیلی بزرگ با ابعاد15 * 6فیت جاگرفته که اطراف آن درختان تزئینی قراردارد .اطاق دختر خانواده با یک بالکن وسیع که به طرف آسمان باز می شود و با زاویه به منظره اطراف دهکده خانه بالا نگاه می کند . سقف که نقاشی شده خبر اینکه بقیه جاها با چرم پوشیده شده یک حمام با این اطاق اضافه شده و با یک حمام دوش به اضافه جارختی که در آن گنجانده شده .چنین وسایل لوکس با این ابعاد و ظرفیتی فقط در نقطه ای از کشور خارجی از بمبئی می تواند دیده شود .باید در نظر داشت که خانه بالا یک بخش باران خیراست . ساختمان با آجر و ستون ساخته شده دیوار های 9 اینچ ضخامت دارند که ساخبمان را از ریزش باران حفظ کند .

یک پوشش معلق به سقف را حفظ می کند .دیوار های داخلی از باران های شدید و آفتاب تابستان محافظت مینماید .از یک سقف که از صفحه بتونی که تکنیک سازه را تشکیل می دهد استفاده شده که جز زیبائی نامشهور ساختمان است .به طوریکه زیبائی آن با ادغام در فضای سبز خارج ساختمان تکمیل می شود .

زبان زیبایی ساختمان مربوط به زیبایی عصر معاصر است که هم دیوارهای داخلی و هم دیوارهای خارجی سفید رنگ شده کفها با مرمریت کف سازی شده. رنگ سفید ساختمان در دیوارهای داخلی و صفحه بتونی سقف بدون داشتن تیرهای حمال یک زیبایی متضاد در مرز بین داخل و خارج و منظره سبز درختان باغ ایجاد می کند . زیباییی ویلا مربوط به استخر استثنائی آن است به طوری که یک حالت نفس گیر از داخل پذیرایی به وجود می آورد.

یک دید از داخل ساختمان از چهارچوب درب ورودی با ارتفاع 30 فیت به طرف کوه نشان می دهد که ساختمان قابلیت عرض اندام دارد و سردر قسمتی از محل نشستن در بیرون ساختمان را می پوشاند. یک پله مرمری با نور غیرمستقیم led انتهای ستون عمودی پله به قسمت پایین یعنی محل سرگیرها قرار می گیرد. دیوارها از بتون می باشند که یک دیوار به رنگ قرمز می باشد. زیر کف اسخر به عنوان محل نمایش استفاده می شود. ردیف میزها با مرکز چوبی – یک قطعه هنری غیرمعمول و یک میز جهت استخر و یک بار از مرمر سیاه و یک محل گرمی قسمتهای هنری محل را تشکیل می دهند.

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *