سبک بوهمیان

سبک بوهمیان سبک معماری داخلی است که از بوهمیائیها الهام گرفته‌شده‌است. در واقع این سبک که مملو از طرح و رنگ است به گذشته‌های دوری برمی‌گردد.

سادگی استایل بوهمیان در کنار نقش و طرح‌های رنگارنگ آن توجه همه را جلب کرد و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین دکوراسیون‌های داخلی شد.

سبک بوهمیان سبک دکوراسیون داخلی است که شما را به زیبایی در کنار آرامش دعوت می‌کند. در واقع بوهم یک استایل و سبک غیرمتعارف از چیدمان وسایل خانه است و عناصری مثل بافت‌های لایه‌لایه، تکه‌های پارچه و عناصری از طبیعت در آن نقش دارند.

اجزای خانه در ترکیب با یکدیگر به‌کار می‌روند و رنگ و استایل اجزا محدودیتی برای ترکیب آن‌ها ایجاد نمی‌کند. در سبک بوهو هیچ قانونی وجود ندارد. میتوانید یک تم رنگی را در ذهن نگه دارید و اجزا را با توجه به آن در کنار یکدیگر قرار دهید. رنگ‌ها در دنیای بوهمین از زیبایی یکسان و بی‌نظیری برخوردارند، پس در استفاده از آن‌ها احتیاط نکنید، رنگ‌ها معجزه دکوراسیون بوهمین هستند. در کنار طرح‌ها و نقش‌ها، پارچه و منسوجات از ویژگی‌های بارز معماری بوهمین است. پارچه‌های سوزن‌دوزی شده یا آینه‌کاری، پارچه‌های گلدوزی‌شده و انواع منسوجات دیگر، منزل شما را به یک سبک  بوهمیان واقعی تبدیل می‌کند.

پارچه‌ها و منسوجات در سبک بوهمیان جایگاه ویژه‌ای دارند. پارچه‌ها اثر هنری شما را تکمیل می‌کنند. البته بهتر است به فکر هماهنگ‌بودن آن‌ها نباشید. در این سبک از معماری داخلی هر گوشه از اتاق یادآور نقطه‌ای از دنیاست. پس پارچه‌های کوسن ‌هامی‌تواندمتفاوتباشد.برای تزئین خانه به شیوه بوهمیان می‌توان  چندین کوسن با پارچه‌های مختلف داشت که هرکدام جنس، رنگ و اندازه متفاوتی دارند.

مکرومه‌دوزی، آینه‌کاری، سوزن‌دوزی، گلدوزی، نقاشی روی پارچه، چاپ‌دستی و هزاران هنر دیگری که روی پارچه‌ها انجام می‌شود؛ ایده‌ای مناسب برای استفاده از پارچه در این سبک است.

رنگ‌های پر جنب و‌جوش و جسورانه در این سبک حرف اول را می‌زنند و اگر می‌خواهید یک بوهمین واقعی باشید نباید در استفاده از رنگ‌ها وسواس داشته‌باشید. سبک بوهمیان شما را در به‌کار بردن رنگ‌ها محدود نمی‌کند، پس لازم نیست؛ نگران ترکیب رنگ‌ها باشید. با این حال رنگ‌های گرم محبوبیت بیشتری در این دکوراسیون دارند.

رمز، نارنجی و قهوه‌ای روشن را نمی‌توان از معماری Bohemian گرفت. رنگ‌های گرم به طبیعت سرزنده و شاداب بوهم نزدیک تر هستند و انرژی زیادی را به خانه شما می‌آورند. معمولاً رنگ قرمز را برای فرش‌ها در نظر می‌گیرند و با مبلمان قهوه‌ای و نارنجی ترکیب می‌کنند، اما ترکیب رنگ‌ها بر عهده ذوق هنری شماست. در  دکوراسیون سبک بوهمیان قانونی وجود ندارد.در کنار رنگ‌های گرم، رنگ‌های تیره‌تر آبی و خاکستری نیز در کنار رنگ‌های روشن و تند جلوه‌ای خاص ایجاد می‌کنند، و آن را در بیشتر اتاق‌های این دکوراسیون می‌توان دید.

مهم‌ترین اکسسوریهایی که در تمام اتاق‌های بوهمی دیده می‌شوند دریم‌کچر، انواع گلدان، گیاهان و تابلوهای نقاشی است.

دیوارهای اتاقی که به سبک بوهم تزئین شدهاند؛ فضایی را خالی نمی‌گذارد و از کوچک‌ترین فضاها برای نشان‌دادن قطعه‌ای از دنیا استفاده می‌کند.

گیاهان را می‌توان با ارزش‌ترین اکسسوری سبک بوهمیان دانست. گلدان‌هایی که با سبک‌های نامتعارف از تمام قسمت‌های خانه آویزان شده‌اند؛ انرژی مثبت را در تمام خانه شما پخش می‌کنند و این یعنی یک بوهو واقعی.

دریم‌کچر که افسانه های زیادی درباره آن وجود دارد نیز از اکسسوریهای مورد علاقه بوهمیان است. شاید با این دست‌ساز کوچک بتوانید رویاهایتان را در دست‌ها لمس کنید. در کنار اکسسوریها از لامپهای ریسهای استفاده کنید. ریشه های نور زیبایی خانه شما را بیشتر کرده و آرامش خاصی در غروب روزهای سرد و گرم به خانه شما می‌آورد.

چوب یکی از عناصر پرکاربرد در سبک بوهمیان است. در نتیجه مبلمان‌هایی که پایه های چوبی دارند؛ انتخاب بهتری برای این معماری است. می‌توانید به راحتی یک تخت چوبی را به وسیله پارچه‌ها و کوسن‌ها به مبلمان بوهمی خود تبدیل کنید.در کنار مبل راحتی وجود صندلی‌ها و بالشت‌های بزرگ جذابیت تزئینات شما را بیشتر خواهدکرد.

ریشه این کلمه، عبارت فرانسوی ” La Boheme ” است که به معنی
سبک بوهمیان

 

 

اکسسوریها را یکی از ویژگی‌های مهم سبک بوهمیان می‌توان دانست. بوهمین یعنی از هر نقطه دنیا یادگاری یا نماینده‌ای در اتاق شما وجود دارد. درنتیجه نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، صنایع‌دستی و کارهای هنری اتاق Bohemian شما را میپوشانند.
سبک بوهمیان سبک معماری داخلی هنرهای زیباست! در هر گوشه از اتاق یک اکسسوری یادآور خاطرات شما از سفرهاست. ظروف چینی ناهماهنگ روی میز، جعبه‌های کوچک و بزرگ، صنایع دستی شهرهای مختلف و… همگی میتوانند بهترین اکسسوریهای یک منزل بوهمین باشند.
مهم‌ترین اکسسوریهایی که در تمام اتاق‌های بوهمی دیده می‌شوند دریم‌کچر، انواع گلدان، گیاهان و تابلوهای نقاشی است.
دیوارهای اتاقی که به سبک بوهم تزئین شدهاند؛ فضایی را خالی نمی‌گذارد و از کوچک‌ترین فضاها برای نشان‌دادن قطعه‌ای از دنیا استفاده می‌کند.
گیاهان را می‌توان با ارزش‌ترین اکسسوری سبک بوهمیان دانست. گلدان‌هایی که با سبک‌های نامتعارف از تمام قسمت‌های خانه آویزان شده‌اند؛ انرژی مثبت را در تمام خانه شما پخش می‌کنند و این یعنی یک بوهو واقعی!

سبک بوهمیان
سبک بوهمیان

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *