مسجد امیر شکیب ارسلان بهائی

معماری مسجدی زیبا دریکی از شهرهای لبنان ،معماران ل.ا.اف در شهر موکتورا، کوه لبنان، یک ساختار 100 متر مربع را به یک مسجد نمادین و منظره تبدیل کرده اند. مسجد امیر شکیب ارسلان یک نسخه قدیمی از نسل جدید با ساختار فولادی سفید است که بر روی یک ساختمان موجود از سنگ تراشی متقاطع پوشیده شده است. هندسه زاویه ای صفحات فولادی، نتیجه سازگاری ساختار در ارتباط با مکه است .

بهاء Ghoussainy عکاس معماری لبنانی مجموعه ای جدید از تصاویر منتشر شده است که کنتراست بین طراحی معماری مسجد و نماد سنتی مساجد و دعاهای اسلامی را برجسته می کند. همپوشانی یک مکان مقدس اسلامی ساخته شده در یک شهر غیر اسلامی، به طراحی معماری تبدیل شده است و دو سبک ناسازگار را به یک ساختار مکمل تبدیل می کند.

هر عنصر بازسازی همانقدر کاربردی است که تزئینی است. قابهای فولادی یک میدان عمومی با چشمه آب و مناطق سایهدار ایجاد میکنند و تایپوگرافی عبارتهای «الله» و «Insan» (انسان) به ترتیب به ساختار مناره و بامبو ترکیب شده است. فریم ها با معماری مساجد بازی می کنند، ایجاد یک کنتراست نور بین ساختار سبک فولاد و سنگ تراشی سنگین. این کنتراست، سبکی مسجدی را که در کنار کاخ سنگی حجمی Mukhtara ساخته شده است، تکمیل می کند .

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *