پارک نجومی دبیرستان ژنز

پارک نجومی دبیرستان ژنز

 

معماران : معماران خاص، معماران واحد

محل پروژه : چین

معماران برجسته : یونگ ژنگ

تیم طراحی : Huiping لیو، وانلی ژانگ، Haojie لیو

نجوم مشاور : مین لی

مساحت : 6330.0 متر مربع

سال پروژه : 2015

 

پارک نجومی دبیرستان ژنز / معماران اختصاصی + معماران واحد

شرح متن ارائه شده توسط معماران. پارک نجومی بخش مهمی در ساخت و ساز فرهنگی نجومی دبیرستان ژنز است. معماران ایده ساختن پروژه های نجومی را در قالب پارک ها، ترکیبی از موضوع نجومی با محیط دانشگاه و ایده های آنها در ارتباط با زمینه های اصلی مستقل عملکرد مستقل قرار داده اند.

استادیوم های نجومی و سایت ها به عناصر دایره ای تبدیل می شوند و با دامنه های دیگر یکدیگر را لنگر می گذارند.

 

معماران حیاط خالی را در غرفه نجوم راه اندازی کردند. قسمت بالایی حیاط خالی به داخل وارد می شود، بنابراین دخالت محیط اطراف را از بین می برد. آسمان خالص به طور متقابل با کف حیاط با سنگ های سفید پوشیده شده است، بنابراین یک فضای هندسی بسته تشکیل شده است .

محله حیاط خالی با مداخله ای از یک سری از حلقه های مماس با حلقه های داخلی و بیرونی طراحی و بازسازی مرکز حلقه ها طراحی شده است، فضاهای مختلف برای استفاده، توسط دیوار قوس تقسیم می شوند، از جمله بزرگترین فضا یک مکان برای نمایش و خواندن است.

 

دو راه پله، که در دایره مماس قرار می گیرند، فضای داخلی و بیرونی پیوسته را با محل مشاهده روی سقف مسطح هموار می کنند. سازمان مارپیچ بی نهایت، سازمان پیوسته و پویا به این معنی می دهد که موضوع تمدن نجومی بیشتر ارائه شود.

غرفه ی Planetarium در قسمت شمالی پارک نجومی واقع شده است. معماران آن را یک غرفه چشم انداز مجزا در محیط زیست ساخته است. غرفه ی Planetarium با یک صفحه ی شکل گنبد طراحی شده است. تنظیم یک سایه فلزی و پنجره جذب صدا تضمین می کند که ارائه پدیده های نجومی را می توان در هر زمان به دست آورد. غرفه Planetarium مانند یک پلت فرم گردان معکوس شکل گرفته است، کاشی هایی که در بالای آن قرار می گیرند، ظاهر می شوند. تمرین روش تخلیه نیز باعث روشنایی پردیس در شب شد.

 

طراحی پارک سبک فضای و لوح های نابغه دانشگاه را تغییر می دهد. در حال حاضر، پارک نجوم به خوبی در محیط زندگی روزمره، که در آن دانشجویان استراحت می کنند، خواندن … به خاطر ساختن پارک نجوم، پردیس به ویژه و پر انرژی تبدیل شده است. علاوه بر این، آن را نیز فراهم می کند دانش آموزان با حافظه قابل فهم از زندگی دانشگاه.

 

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *