کالج تجارت، دانشگاه فلوریدای جنوبی

معماران : ایکون 5، هاروارد جولی

محل پروژه : سنت پترزبورگ، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا

معماران برجسته : معماران icon.5. | هاروارد جولی – سرمایه گذاری مشترک

مساحت : 68800.0 فوت مربع
سال پروژه : سال 2017

شرح متن ارائه شده توسط معماران. سه پایه، ساختار 68000 فوت مربع، به عنوان “اتنایوم برای دانش پژوهان” در نظر گرفته شده است که از خلیج تمپا و سنگ مرجانی بومی که خط ساحلی آن را می سازد، الهام می گیرد. همانند سنگ، ساختمان یک ظرف متخلخل است که دارای سوراخ هایی است که از حجم آن حک شده است و دارای عناصر برنامه های مختلف می باشد و اجازه می دهد نور خورشید و محوطه سازی به درون هسته ساختاری نفوذ کند.

یکی از این حفره ها، یک حیاط خلوت با کف پایی است که صندلی هایی دارد که از یادگیری در ورودی ساختمان پشتیبانی می کند.دربهای دیگر،پرندگان مرکزی پر شده و یک باغ دانشمند مجاور که آموزش های گاه به گاه را پشتیبانی می کنند و باعث ایجاد برخورد های سازنده بین دانش آموزان و دانشجویان می شود، از طریق ساختمان حرکت می کنند. باغ های چند داستان و باغ محقق به صورت فضایی درهم آمیخته شده و با فضاهای برنامه فعال شامل اتاق تجارت، اتاق اجتماعات، اتاق های تعطیل و کلاس های درس که دانش آموز را به محیط خود متصل می کند، حلقه می زند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ساختمان، نمای شیشه ای آن است که به طور استعاری به شکل های انتزاعی و غلبه بر غبار آجری یا سنگ مرجانی منطقه ای به یاد می آورد. برای رسیدن به یک برداشت سه بعدی و عمق سطح، مانند یک در طراحی، طراحی تیم یک ترکیب نوآورانه از واحدهای شیشه ای ایجاد کرد که یک سطح شیشه ای مسطح به نظر می رسد که عمق و ابعاد آن را داشته باشد. ترکیب از یک صفحه اول سرامیکی خرد شده ساخته شده است که دو بار با دو تن از یک الگوی دایره ای ساخته شده است. دومین صفحه شیشه ای آینه ی منعکس کننده ای است که امکان مشاهده ی آن را می دهد اما نشان دهنده پوشش سرامیکی الگو از پانل اول به سمت جلو است. نتیجه یک سطح شیشه ای است که دارای کیفیت سه بعدی یا عمق سایه ای است که مساحت سازنده آن را ثابت می کند. علاوه بر این، سیستم لعاب طراحی شده است برای مقاومت در برابر باد با شدت طوفان و پرتابه و رد افزایش گرادیان فلوراید.

مطالب اخیر

محاسبات

شرح خدمات دپارتمان سازه و محاسبات گروه طراحیآویستات: محاسبات سازه با اسکلت فلزی و بتنی

ادامه مطلب »

آسانسورها

الزامات اولیه انتخاب آسانسور طراح باید تعداد,ظرفیت و نوع (مسافربر,باربرو …)آسانسورهای ساختمان را در مراحل

ادامه مطلب »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *